חדשות

שיתופי פעולה של עזבון חנוך לוין עם האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל

10/1/2021

מספר מחלקות מהאקדמיה הגבוהה לאמנויות שבירושלים, יצרו פרויקטים בעקבות יצירתו של חנוך לוין. רבות מהעבודות הייחודיות של הסטודנטים ניתן למצוא בדף המצטטים באתר

מספר פרויקטים מיוחדים נוצרו על ידי סטודנטים באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, במסגרת שיתוף פעולה בין המוסד לעזבון חנוך לוין. 

הסטודנטים ממסלול האיור במחלקה לתקשורת חזותית איירו בעקבות המחזות "הילד חולם" ו"מתאבל ללא קץ", איורים פרשניים בנושאי ילדים וילדות. הפרויקט נוצר במסגרת הקורס "איור ככלי פרשני" בהנחיית פרופ׳ מרב סלומון. עבודותיהם של הסטודנטים הוצגו בתערוכה חגיגית שנקראה "מאיירים מסתכלים על ילד חולם", שהתקיימה במשכנות שאננים במסגרת אירועי ציון 20 שנים למותו של חנוך לוין, בשנת 2019.

כמו כן, סטודנטים במחלקה לאמנויות המסך בבצלאל יצרו סרטונים פרשניים על פי ציטוטים מתוך הטקסטים של לוין במסגרת קורס אנימציה. שרון גזית, מנחה הקורס, סיפר: "מפתיע, ואולי לא, כמה חופשי יכול להיות הביטוי האנימטיבי לציטוטים של חנוך. מערכת היחסים שבין התמונה, למילה הכתובה מועצם בפרויקטים שנוצרו במסגרת קורס האנימציה בשנה ב' בבצלאל. לסטודנטים ניתנו כמה ציטוטים של חנוך, ועליהם היה ליצור סרטים המתבססים עליהם. מכיוון שכמות הציטוטים היתה מוגבלת במכוון, היה זה מעניין הרבה יותר לגלות את העושר היצירתי, הכיוונים השונים, והאינטרפרטציה האישית שהפרויקטים זכו להם".

בנוסף, הסטודנט עומר אלון שיחזר ויצר באתר אינטראקטיבי מחווה וירטואלית נדירה להפקת הבכורה של מלכת אמבטיה מאת חנוך לוין, כפרויקט הגמר שלו באקדמיה לאמנויות. "50 שנה לאחר העלאת (והורדת) ההצגה "מלכת אמבטיה" של חנוך לוין בתיאטרון הקאמרי, הטקסטים והמסרים הסאטירים עדיין רלוונטים", הסביר עומר, "בפרויקט בחנתי את המרחב שבין המחזה הכתוב למופע הבימתי, וכניסתו של המחזה לעולם אינטראקטיבי."  

היצירות של הסטודנטים זמינות לצפייה בדף "מצטטים" באתר. 

 

בתמונה (מימין לשמאל) היצירות של הסטודנטים נגה לבני, ניצן לנגנס, טל פרידלנדר, ליעד שירן ורוי סיגל.