חדשות

פורסם האלבום החדש "מילה שלי - משירי חנוך לוין"

23/2/2022

החלק הראשון של הפרויקט "מילה שלי - משירי חנוך לוין", שמציג פרשנות חדשה לשירים פוליטיים מאת חנוך לוין, התפרסם בשבוע שעבר. הפרויקט בהובלתו ויצירתו של אבנר גייגר, ובהפקתו המוזיקלית של שאול בסר, אוגד שישה ביצועים ולחנים חדשים לשירים של לוין. 

באלבום החדש מופיעים השירים הבאים: "המלחמה האחרונה" בשירתם של מיכאל מושונוב ואלמה שדה-מושונוב, "הבטחה" בביצוע שאנן סטריט ושירן קרני, "מרובעים בבית הקברות" בשירתו של חן רותם - סגול 59, "בלדה על כיבוש הכותל המערבי" בביצועו של יוסי צברי, "אבל המלכות היא שלמה" בשירתם של מוני מושונוב וליליאן ברטו, ו"אבי היקר, כשתעמוד על קברי" בביצועו של איתי טיראן. 

"כשחנוך לוין היה בן 26 הוא כתב את מלכת האמבטיה. עברו מאז חמישים שנה, בהן לוין התפתח לגדול המחזאים הישראלים, והסאטירה שיצר אז השפיעה על דורות שלמים", סיפר גייגר. "אבל במשך כל השנים שעברו מאז, כמעט ולא נגעו בחומרים הסאטיריים של לוין. עד עכשיו. כששאול ואני התחלנו לצלול לעבודה על הלחנים החדשים שלי לטקסטים האלה, ובמיוחד כשהתחלנו להתאים כל לחן ועיבוד לכל אחד מהמבצעים המיוחדים בפרויקט, זה היה מרגש עד כמה למילים האלה - של אותו לוין צעיר - יש עדיין משמעות גדולה עבור כולנו למרות 52 השנים שעברו מאז. כמו כן, התרגשתי לראות עד כמה דרך המוזיקה אפשר להוציא צדדים חדשים מהמילים האלה. בכל סשן הקלטות של האלבום הרגשתי צמרמורות, לראות איך האמנים מביאים לחיים את השירים האלה ואיך כל הדבר מתגבש לאלבום שלם. ועכשיו מילה שלי! הוא שלכם."

מבקר המוזיקה יובל אוראל כתב על האלבום: "״מבחינתם של גייגר ובסר כל האמצעים היו כשרים על מנת ליצור תפאורה מוזיקלית עכשווית ועדכנית למילים של לוין. כך במעין מסע במכונת זמן העומדת במקום מקבלים הטקסטים הנוקבים של לוין פרשנות מוטעמת בפיהם של כמה ראפרים, זמרות.ים, ספוקן וורד ושחקני.ות תיאטרון בני זמננו״.

לחצו כאן כדי להאזין לאלבום.