חדשות

עיצוב הבמה להצגת הבכורה של "הילד חולם" מאת חנוך לוין ובבימויו, מוצג בתערוכה בגלריה האוניברסיטאית לאמנות בתל אביב

25/8/2022

מקט במת הצגת הבכורה של המחזה "הילד חולם", מאת חנוך לוין ובבימויו, שעלתה בתיאטרון הבימה בשנת 1993, מוצג בימים אלה בגלריה האוניברסיטאית לאמנות ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין של אוניברסיטת תל אביב. 

תכנון הבמה המיניאטורי, בעיצובו של רוני תורן, הינו חלק מתערוכה בשם "מקורות ראשוניים - מניעים.ות את הארכיונים של אמנויות ישראל". התערוכה מציגה אוסף נדיר של תכנונים, שרטוטים, תמונות ומקטים של אמנים.ות ישראליים.ות, שנשמרו בארכיוני הפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודוד כץ של אוניברסיטת תל אביב, לצד חומרים שהושאלו לתצוגה מארכיון עזריאלי לאדריכלות במוזיאון תל-אביב לאמנות, ומאוספים פרטיים של היוצרים.ות. 

רוני תורן, שגם עבודות נוספות שלו מוצגות בתערוכה, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "תחושה מוזרה לפגוש בתערוכה מודלים שבנית ויצרת לפני למעלה מ 35 שנה (אילוף הסוררת – לתיאטרון באר שבע – 1986, "הילד חולם" 1993, ו"אנטיגונה" 2007). זכות גדולה לקחת חלק בתערוכה הסוקרת מקורות יצירה של אירועים בולטים בתיאטרון הישראלי (כפי שמשתקפים בארכיון התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב) על פני כמעט 100 שנה, לצד יוצרי ענק".

הביקור בגלריה האוניברסיטאית לאמנות הינו ללא תשלום. זמני הפעילות של הגלריה מעודכנים באתר שלה - לחצו כאן לצפייה. התערוכה תינעל ב-28.10.22.

צילום: רוני תורן