חדשות

23 שנה למותו של חנוך לוין

18/8/2022

23 שנה למותו של חנוך לוין.
יצירתו הפורה, המטלטלת, המצחיקה, הרב-גונית והסוחפת ממשיכה לעורר השראה בעשרות אלפי א.נשים, צופים.ות ומאזינים.ות, אמנים.ות ויוצרים.ות, בישראל ובעולם. 


בשנה האחרונה הוצגו מחזותיו ברחבי אירופה, בעיקר בגרמניה, שוויץ, צרפת ופולין. תרגום חדש למחזה "קרום" פורסם כחלק מאנתולוגיה חדשה של מחזות ישראליים ברוסית, ובימים אלו מובאת לדפוס אנתולוגיה חדשה של מחזותיו של לוין בתרגום חדש לגרמנית. 

בנוסף, במהלך השנה האחרונה הולחנו מחדש והוקלטו שירים סאטיריים של לוין במסגרת הפרויקט המוסיקלי של אבנר גייגר - "מילה שלי - משיריו של חנוך לוין" בהשתתפות מיטב הזמרים.ות הישראלים.ות; הועלה ערב המערכונים "מכלמנסע עד פוזנבוכא – הנשים המופלאות של חנוך לוין" בבימוי תמר קינן ובהשתתפות השחקניות המובילות בישראל לכבוד יום האישה בתיאטרון חולון; התקיימה קריאה מבוימת של "מלכת אמבטיה" בבימוי נעם פרנק במסגרת פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Jaffa Fest 2022; ובקרוב מספר סרטים חדשים יצטטו את כתביו. 

בתיאטרון הישראלי הופיעו השנה ההצגות: "הרטיטי את לבי" בבימוי מירי לזר בתיאטרון הבימה; "מתאבל ללא קץ" בבימוי ארי פולמן והצגת המופת "אשכבה" בבימוי חנוך לוין, שתיהן בתיאטרון הקאמרי; "רווקים ורווקות" בבימוי עמית אפשטיין, ו"יאקיש ופופצ'ה" בבימוי יבגני אריה, בתיאטרון גשר. בנוסף לכך, בימים אלה מתקיימות הכנות לקראת הפקה חדשה של המחזה "מלאכת החיים", בבימוי משה קפטן, בתיאטרון הבימה ובהמשך העונה תעלה בתיאטרון הלאומי גם הפקה חדשה של המחזה "חפץ".

אתם.ן מוזמנים.ות להתעדכן בהצגות קרובות בלוח השנה בדף הבית באתר, בדפי ההצגה ניתן גם למצוא קישור לרכישת כרטיסים, לנוחותכם.ן.

צילום: גדי דגון, באדיבות ארכיון התיאטרון הקאמרי