חדשות

24 שנים למותו של חנוך לוין

18/8/2023

כמעט חצי יובל חלף מאז שחנוך לוין הלך לעולמו. במהלך השנה האחרונה עשרות אלפי א.נשים, צופים.ות ומאזינים.ות, אמנים.ות ויוצרים.ות מישראל ומהעולם נחשפו לכתיבתו הפורה והייחודית. מצאו בה השראה, ביקורת, נחמה, צחוק, ספק וחמלה. 

במהלך השנה החולפת, מחזותיו של לוין הועלו על במות ברחבי העולם - החל מדרום קוריאה, דרך ישראל, קרואטיה, פולין, גרמניה, צרפת ועד ארה"ב וארגנטינה. בנוסף, בגרמניה גם יצאו לאור שישה תרגומים חדשים למחוזתיו, באנתולוגיה חדשה בהוצאת Neofelis Verlag.

על במות התיאטרון בישראל עלו הפקות חדשות למחזותיו בתיאטרון הבימה, בתיאטרון יפו, בפרינג' ובבתי ספר למשחק. כמו כן, המשיכו להציג ההפקות המצליחות של מחזותיו ברחבי הארץ, בהן: הצגת המופת "אשכבה" בבימויו של לוין בתיאטרון הקאמרי, שרצה ברצף מעל מ-25 שנים, ומופע המערכונים המצליח "אוי, אליאס, אליאס" שחגג יותר מ-400 הרצות. 

יצירתו של לוין היא על-זמנית, אוניברסלית ובה בעת גם אקטואלית וכל כך מקומית. אך נדמה שדווקא המציאות הקשה בישראל בשנה הנוכחית הצליחה להוכיח שוב כמה מדויק, חד, שנון, ונבואי הוא היה בכתיבתו. ההפקה החדשה של "מלכת אמבטיה" בתיאטרון יפו, שנוצרה על ידי צוות יוצרים ושחקנים.ות מהחברה הערבית היא דוגמה חיה ומטלטלת לכך. 

המיזם של עזבון חנוך לוין, "כרטיסי תיאטרונ'קלה", שמנגיש ללא עלות או בהנחה משמעותית כרטיסים להצגות פרי עטו לצעירים.ות, התרחב מאוד בשנה החולפת. בזכותו, מאות צופים.ות צעירים.ות נחשפו לכתיבתו של לוין. בשנה הקרובה המיזם צפוי להמשיך ואף להתרחב להפקות נוספות. 

אתם.ן מוזמנים.ות להתעדכן בהצגות קרובות ובהרשמה למיזם באתר שלנו. 
בלוח השנה בדף הבית באתר ניתן לראות את תאריכי ההצגות הקרובים ובדפי ההצגה ניתן גם למצוא קישור לרכישת כרטיסים, לנוחותכם.ן.

 

צילום: פסי גירש