כתבים

מיומנה של נערה גיבנת

22.3 
שערה גדל. הוא כבר מכסה את כתפיה. עוד מעט ויכסה גם את הגבנון על גבה, אז תוכל לצאת לרחוב ולמצוא חן בעיני בחורים ואולי תצליח בחיים. טוב שיש לה שיער שופע הצומח במהירות.

30.4 
נפלא. השיער גולש על הגב ומסתיר את הגבנון. לפנות ערב תצא לרחוב. היא מסתמכת על כך שאיזה בחור יתאהב בה, ועד שיבחין בגבנון - בפגישה השלישית או הרביעית - כבר יהיה קשור אליה. זה הסיכוי היחיד שלה.

31.4 
אתמול יצאה לרחוב לפנות ערב. נשבה רוח בין-ערביים שהפריחה את שערותיה. הגבנון נחשף ולכן לא היתה לה כל הצלחה. עליה לצאת מאוחר יותר בערב, בשעה שהרוח נחלשת. במצבה עליה להיות פיקחית מאוד ולקחת את כל הגורמים בחשבון.

4.5
יצאה אל הרחוב והתיישבה בבית - קפה. היה חמסין, לא נשבה רוח. אף בחור לא ניגש אליה, אולי בגלל החום.

5.5
יצאה בערב החוצה. לא נשבה רוח. אף בחור לא ניגש אליה. אולי הסיבה היא שכאשר חם ואין רוח היא מתוחה מאוד, צווארה מזיע מתחת לשיפעת השיער שלה והיא מתחילה קצת להסריח. ומצד שני, כשיש רוח ואיננה מזיעה הגבנון נחשף. קשה לה.

6.5
לא נשבה רוח. הסריחה.

7.5 
לא נשבה רוח. הסריחה. הימים חולפים.

10.5 
לא נשבה רוח. השתדלה לא להתרגש ולא להסריח. הסריחה.

11.5
לא הסריחה. נשבה רוח.

12.5
לא נשבה רוח. בחור ניגש אליה והזמין אותה למסעדה. הוא הושיב אותה מול המאוורר. הגבנון נחשף. הבחור הלך.

13.5
נשבה רוח. לא יצאה מהבית.

14.5
שוב נשבה רוח. אין זה טבעי בעונה זו של השנה. היא עצבנית כי היא תלויה במזג - האוויר. הציפיה מכערת אותה. היא מזדקנת.

31.5
כל חודש מאי נשבה רוח לא צפויה.

3.6 
בחוץ נושבת רוח. התקשר אליה בטלפון אדם ואמר שהוא עיוור. הודות לטלפון ולעיוורון הרגישה עצמה בטוחה ביטחון כפול ואספה את שערה למעלה. הוא הציע לה נישואין, וכשצחקה לו בפניו אמר: "אל תצחקי, גיבנת." פרצה בבכי וטרקה את השפופרת.
4.6 
כל הלילה לא עצמה עין. חשבה על העיוור. אולי הוא גבר חסון והיא הפסידה?

5.6
עדיין מתייסרת על המישגה שעשתה ביחס לעיוור. ניסתה לברר מיהו, אך איש אינו מכירו.
15.7
החרטה ביחס לעיוור שוקעת. בחוץ חם. שוב קיץ, אך הרוח אינה פוסקת.

16.7
היום קשרה בקצה שערה סרט כבד כדי שלא יתנפנף ברוח. היה זה משגה. הסרט משך את השיער למטה והידקו על גבה באופן שהבליט את הגבנון.

19.7
יצאה החוצה בלי הסרט. נשבה רוח. הגבנון נחשף.

21.7
נשבה רוח. לא יצאה מהבית. נזכרה בעיוור. אולי התחתן בינתיים ועכשיו הוא מאושר באופן יחסי?

23.7
ילד קטן עשוי להועיל לה. היתה נושאת אותו על גבה ומשתמשת בו לכיסוי הגבנון. אך ילד לא יהיה לה אלא לאחר החתונה ואז שוב אין היא זקוקה לכיסוי. ומה בדבר השאלת אחד מילדי השכנים? אלה נועדו, כביכול, בעיני הוריהם לשימושים נעלים יותר.
24.7
חמקה ליד חנות למימכר חיות. מה עוד נהוג לשאת על השכם, פרט לילדי כמובן, תוכי או קוף. אך אלה יושבים על הכתף ואינם מכסים את הגב. ואולי תלך עם שק מלא נוצות? נערה עם שק נוצות אינה מגרה גברים.
27.7 
קנתה קצת מלט, עירבבה במים וטייחה את השקע שבין גבנונה לישבנה. שכבה על ביטנה, הטיח הכביד על גבה ונשמה בכבדות. ליכלכה את המיטה, ליכלכה את האמבטיה.

2.11
החורף הגיע. רוח וגשם. זנחה מחשבות על טיח, ילד, תוכי וקוף וחזרה לתחבולות מיכניות של בלימת הרוח. עיקר הבעיה, נוכחה לדעת, היא הרוח.

3.11
התוכל לבלום בעזרת מטריה את נשיבת הרוח ולמנוע את נפנוף השיער?
4.11
בחורף, כשאין רוח, לפחות איננה מסריחה.
 5.11
יצאה החוצה עם מטריה. החזיקה את המטריה מול פניה על מנת לבלום את נשיבת הרוח, אך המטריה גדרה את שדה-ראייתה והיא מעדה כמו העיוור המאושר יחסית. נחבלה באף. הגבנון נחשף.

6.11 
יצאה עם שתי מטריות, אחת החזיקה במאונך נגד הגשם, ושניה במאוזן נגד הרוח. עוררה גיחוך.

1.12 
החורף בעיצומו. רוח.
4.3
החורף עבר. נשבה רוח. עכשיו אביב והשמש מאירה. נושבת רוח.
22.3
שנה חלפה מאז צמח שערה אשר תלתה בו כל-כך הרבה תקוות. איך לסכם שנה כזו? שהיתה חרדה לרוח, שבחור הושיב אותה מול מאוורר, שטילפן אליה עיוור. נדמה לה שזה הכל.