כתבים

הווי

(בנוסח 'העולם הזה')

 

בדימונה גילו, להפתעתם, שני פורצים שחדרו לדירה, כי קורבנם אינו אלא שוטר שהתחפש לבעליהבית, הודיעו לו כי אינם אלא שוטרים שהתחפשו לפורצים, אסרוהו באשמת התחזות. טענתו כאילו לא ידע שהוא אינו שוטר נדחתה בטענה כי אי-ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש.

בבאר-שבע גילו, להפתעתם, שני פורצים שחדרו לדירה, כי הגבר הכחוש המנענע את העריסה אינו אלא פורץ אף הוא, נאסרו מייד על-ידי שוטר שקם מן העריסה. הלה התעורר ברחוב, גילה להפתעתו כי נזרק מבעד לחלון.

בשכונת התקווה עצרו התושבים שוטר שבצע חַרֵקֶה. טענתו כאילו נתפסה הדוושה בלי שיוכל לשחררה נתקבלה בחיוך על-ידי התושבים, שאחד מהם שבר את ראשו. טענתו של המכה כאילו נתפסה ידו בראש השוטר נתקבלה בחיוך על-ידי השוטרים, שאחד מהם שבר את ראשו. טענת השוטר כי לא עשה מה שעשה אלא מתוך הגנה עצמית נתקבלה בחיוך על-ידי השופט, שהכה בפטישו ושבר את אצבעו.

בתל-אביב נשאל הולן-רגל על-ידי שוטרת מה השעה, לא ידע להשיב, פתח במנוסה, גרם לרדיפה דראמאטית, נתפס פצוע בכל חלקי גופו בגן מאיר, התחתן חודשיים לאחר החלמתו עם בת-דודתה של השוטרת, שוטרת אף היא.

הולך-רגל ששאל שוטרת היכן המפתח לדירתה נאסר בעוון שידול, טען כי אינו אלא בעלה החוקי של השוטרת, חויב במזונות.

בקרית שמונה נעצר שוטר שגילה, להפתעתו, כי אינו אלא שוטר. טענתו כאילו אינו אלא שוטר נתקבלה בצחוק רם על-ידי המשטרה, שכייסה אותו והסתלקה מהמקום.

בכפר-סבא נעצר אדם כחשוד בחבלה, טען בתחנת המשטרה כי הוא פקח הג"א, נתקבל בלגלוג על-ידי החוקרים, שהניחו פצצה במרתף ועזבו את המקום.

פצצה שנתגלתה בהצגה שנייה בקולנוע "מוגרבי" הוצאה במהירות על-ידי פקח הג"א, שרץ והכניס אותה לקולנוע "סטודיו" על מנת למנוע התקהלות מסוכנת בכיכר.

בירושלים נערכה חקירה בדבר נסיבות התפוצצותו של בניין קולנוע, נתברר לתדהמת החוקרים כי לא היה שם בניין קולנוע מעולם.

בפתח אולם קולנוע בתל-אביב פתח פקח את תיקה של אשה, מצא בתוכו פקח קטן, נורה בראשו עליידי הפקח הקטן שביקש למנוע פאניקה.

באשקלון גילה ילד שני פקחים משחקים ברימון, הזעיק ניידת משטרה, שחשה למקום ודרסה את הילד.

שוטר שביקר אצל זונה לקה בהתקפת לב, איבד את הכרתו, שב אליה במחלקת טיפול נמרץ, שאל איפה הזונה, נתקל בצחוקה המצלצל של האחות שהכניסה לו אותה שעה קטטר, רעדה מצחוק לשמע השאלה, גרמה לו לשפך-דם פנימי שבעקבותיו איבד שוב את הכרתו.