כתבים

אשה בתוך תמונה

סיני בן-כפר, שאינו יודע שפות זרות, הנתקל - שעה שהוא מעלעל בפעם הראשונה בחייו במגזין אירופי צבעוני - בתמונת אשה בלונדית יפהפייה, השרועה בבגד-ים בכיסא-נוח על החוף ומעלעלת אף היא במגזין, יתקשה להחליט אם השם בַּרְבָּרה בַּרְבָּריני שמתחת לתמונה הוא שמה של הרוזנת האיטלקיה הצעירה, יורשת תשלובת מכונות הכביסה האדירה, או שמו, בשפת הזוּלוּ, של עשב-מרפא אפריקני חדשני, לטיפול בדלקות דרכי השתן.

מן הסתם עשב-מרפא אפריקני, שהרי על מה אם לא על כך מעיד חיוכה של האשה, המתבשרת כנראה ממש ברגע זה, אגב העיון במגזין, על דבר התרופה החדשנית, היעילה מאוד, בטיפול בדלקות דרכי השתן האמורות, דלקות שמהן לא היא סובלת, כמובן, אלא ארוסה נהג המירוצים גינטר פון שמייסנר, בשל נסיונותיו ההרואיים לספק אותה בלילות אהבה מתמשכים על-ידי עצירת שפיכתו, מה שעלה לו בבריאות, על כך יעיד צל התוגה שבזווית חיוכה.

אך עצם החיוך הוא ההוכחה הניצחת: עשב-מרפא! ויהיה מזור לגינטר פון שמייסנר! הכל יסתדר, היא תיהנה והוא יחיה, מה שלא כל-כך ברור לגבי הסיני בן-הכפר האוחז בידיים לחות במגזין, שאף הוא עצר לילות שלמים את שפיכתו בעת הזיותיו היוקדות על אשה זו שבתמונה, שהופיעה בחלומותיו שנים רבות לפני שראה אותה במגזין, ושבעטיה הוא סובל עתה מדלקות מענות בדרכי השתן, דלקות שאין להן מרפא, ושאליו, שלא כמו אל גינטר פון שמייסנר - בגין סיבות כלכליות, גיאוגרפיות ואחרות - לא תגיע התרופה בזמן, לא תגיע, עסק ביש, והעניין אבוד.